Hořčice jemná BIO

BIO
Hořčice jemná BIO

Tato hořčice má jemnou nasládlou chuť a nepálí.

Použití: Hodí se do bramborového salátu, salátových zálivek a výborně doplňuje chuť masa, uzenin či sýra. Lze ji použít i k přípravě pomazánek, omáček a dresingů a marinování masa či zeleniny. 

Je vyráběna řemeslně a v malém objemu podle originální trapistické receptury mnichy z opatství Nový Dvůr. Tradičně, každý klášter řádu se musí uživit prací svých mnichů. V klášteře Nový Dvůr se vyrábí hořčice, chovají ovce a pracuje v lese. Hořčice z Nového dvora je velmi kvalitní výrobek, příbuzný francouzské hořčici nazývané „Moutarde à l’ancienne“, což je možno přeložit jako „Starofrancouzská hořčice“. Vyrábí se z vybraného hořčičného semínka, které je nejprve namočeno do směsi octa a vody z lesů obklopujících klášter. Poté je rozdrceno na mlýnském kameni a dochuceno ostatními přísadami. Ochucená hořčice je ručně plněna do sklenic, kde během několika týdnů dozrávání získává své nezaměnitelné aroma, které ji tak výrazně odlišuje od konkurenčních výrobků.

Složení: ocet*, voda, hořčičné semínko*, třtinový cukr* 14 %, sůl, koření*. (Všechny složky označené hvězdičkou pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství.)

Hmotnost: 205 g

Výrobce: bio-nebio, česká společnost, která nabízí široký sortiment kvalitních biopotravin a potravin zdravé výživy

120 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Popis produktu není dostupný

Jméno značky: bio-nebio
Kategorie: VE SKLE
Země původu: ČR