Jablkové chipsy

100% přírodní. Neslazené, nesířené, bez oleje.

Jsou křupavé jako chipsy. Když je ochutnáte, nebudete moct přestat jíst. Bez legrace.

ČESKÁ sušená jablka nazývaná též křížaly jsou skvělou náhradou chipsů a podobných toxických potravin. Sušená jablka dodají tělu energii a zároveň jsou velmi chutná a zdravá! Naše křížaly nejsou doslazované ani neobsahují konzervanty.

Sušení jablek patří k nejstarší a nejšetrnější formě konzervace. I po usušená si ponechávají ideální poměr látek pro trávení organismu. Mají poměrně vysoký obsah minerálů, jsou lehce stravitelná a navíc se stávají velmi rychlým zdrojem sacharidů a vlákniny. Jablka jsou bohaté na taniny,obsahují též různé flavonoidy, z nichž je nejdůležitější kvercetin, na který je jablko spolu s cibulí ze všech potravin nejbohatší.

Sušená jablka obsahují šestkrát více kalorií než čerstvá. Je to dané tím, že se cukry v nich obsažené koncentrují, přitom se ale rychle mění na energii. Této jejich vlastnosti využívají hojně sportovci a těžce manuálně pracující lidé. 

Fruktóza – jednoduchý sacharid obsažený v sušených jablcích, je sladší než sacharóza, ale vstřebává se pomaleji, takže napomáhá k udržení stálé hladiny cukrů v krvi. Při sušení si jablka zachovávají i mírný podíl železa, ale bohužel se z nich vytrácí vitamín C. 

Použití: Jablečné kroužky jsou z českých zdrojů a jsou určeny k přímé konzumaci. Dají se použít i do domácího müsli, dezertů, kaší, pudinků, jogurtů a podobně. Jejich louhováním získáte lahodný ovocný čaj

Výrobce: Via Naturae, zdravá výživa z regionu Nový Jičín

234 Kč / kg
Momentálně nedostupné

Nutriční hodnoty na 100 g
Energie: 243kcal / 1017 kJ;

Bílkoviny: 0.93 g;

Tuky: 0,32 g;

Sacharidy: 65.89 g – z toho cukry 57.19 g;

Vláknina: 8.7 g

Jméno značky: VIA NATURAE, Hřbitovní 1346/11, 741 01 Nový Jičín
Kategorie: Sušené ovoce a zelenina
Datum spotřeby: 31/01/2019
Země původu: ČR