Jsme bezobalová prodejna ve Zlíně. Zboží nezasíláme. E-shop umožňuje pouze osobní odběr. Děkujeme za pochopení.

Jedlá soda

21 Kč / kg
Skladem (> 20 kg)

Jedlá soda potravinářská, soda bicarbona

Použití:

- Potravinový doplněk: k neutralizaci žaludečních šťáv při překyselení žaludku - jedna lžička ve 2 dcl vody a nebudete o pálení žáhy vědět. Dále se používá jako součást kypřících prášků do pečiva a šumivých prášků do nápojů, k neutralizaci poleptání kyselinou. 

- Bělení zubů: stačí jedna lžička jedlé sody s trochou soli s vysokým obsahem jodu. Směs naneste na dvě minuty na zuby. Pak si zuby opláchněte. Jedlá soda zuby zpevní a zároveň odstraní skvrny na zubech. Používat sodu místo pasty ale doporučujeme maximálně dvakrát do měsíce.

- Čištění: např. na znečištěné hrnky od kávy a čaje, trouby, odpadu (v kombinaci s octem). Do odpadu nasypte 1/2 hrníčku jedlé sody, zalijte stejným množstvím lihové octa, chemická reakce těchto dvou látek rozloží mastné kyseliny v mýdlo a glycerin a to uvolní odpad, po 15-20 min. zalijte vařící vodou. A je to.

- Bez šamponu: Pokud máte krátké vlasy, zkuste se obejít bez šamponu. Opláchnete si vlasy vodou, poprášte si hlavu jedlou sodou (dobře funguje třeba cukřenka na práškový cukr), vmasírujte ji, pak vlasy pro pěkný lesk propláchnete trochou jablečného octa a nakonec je dobře vymyjete vodou. (Zdroj: Johnsonová, B. Domácnost bez odpadu; PEOPLECOMM)

- Zápach nohou: Do bot nasypte menší množství jedlé sody a na chodidla si nastříkejte trochu jablečného octa. (Zdroj: Johnsonová, B. Domácnost bez odpadu; PEOPLECOMM)

- Může se také používat jako náplň do hasicích přístrojů.

Hydrogenuhličitan sodný NaHCO3, CAS: 144-55-8, ES: 205-633-8

Výrobce: Tierra Verde, český výrobce ekovýrobků z Brna