Jsme bezobalová prodejna ve Zlíně. Zboží nezasíláme. E-shop umožňuje pouze osobní odběr. Děkujeme za pochopení.

Pasta z lískových ořechů s karobem 180 g

122 Kč / ks
Objednáno

Vynikající pasta z nepražených lískových oříšků obohacená o zdraví prospěšný (a chutný) karob.

Lískové oříšky jsou dobrým zdrojem tuků, proteinů, vitaminu B1, B6 a minerálů (zejména vápníku, fosforu, hořčíku a manganu).

Karob (někdy se mu také říká svatojánský chleba) má přirozeně sladkou chuť. Obsahuje vitaminy skupiny B, z minerálních látek draslík, hořčík, vápník a ze stopových prvků železo, mangan, chrom, nikl, měď. Je bohatým zdrojem vlákniny, pektinu a ligninu. Na rozdíl od kakaa neobsahuje teobromin a je vhodný i pro lidi alergické na kakao.

Při skladování se olej z ořechů v našich pastách oddělí a vytvoří nahoře tekutou vrstvu. Proto je třeba pastu před použitím promíchat!

Použití: Ořechové pasty můžeme použít na pečivo místo běžného másla nebo margarínu, do bílého jogurtu (tak si vytvoříme oříškový jogurt), kaší, ovocných salátů, müsli, jako základ pro slanou nebo sladkou pomazánku, jako základ na zálivku do salátu, na zahuštění polévek a omáček, na výrobu ořechové náhražky mléka, …

Skladování:  Při běžné pokojové teplotě (a to i po otevření!), nevystavovat přímému slunečnímu záření. Po otevření se nekazí, do pasty se však nesmí dostat voda nebo nákaza zvenčí.

Složení: 94% nepražené lískové oříšky, 6% karob. Bez přidání jakýchkoliv chemických látek.

Výrobce: ASO zdravý život je přímo výrobce ořechových past a jejich produkcí se zabývají už od roku 2004. Při nákupu ořechů je pro ně rozhodující jejich kvalita a ne cena. Ořechy před výrobou suší v teplotě do 45°C (některé před sušením i myjí). Výrobní proces probíhá etapovitě s technologickými přestávkami, které záleží na druhu ořechu. Hodně druhů ořechů nepraží, aby nezničili kvalitní mastné kyseliny v nich obsažené. Ty, které praží, praží jemně, protože každý ví, že přepražený ořech je nezdravý.

Nadto jsou ořechové pasty:

        -   většinou 100% ořechové (výjimkou jsou pasty, do kterých přidáváme karob nebo prášek z goji)
        -   bez přidaného tuku
        -   bez přidaného cukru
        -   bez přidané soli
        -   na výběr bio nebo nebio
       
 -   bez žádných chemických látek

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výživové údaje pro 100g:

Energetická hodnota 604,9 kcal (2530,9kJ)
Tuky 57,3g
Z toho nasycené mastné kyseliny 4,2g
Sacharidy 20,8g
Z toho cukry 6,9g
Bílkoviny 14,4g
Sůl 0g

Doplňkové parametry

Kategorie: Oříškové pasty, tahini
Hmotnost: 0.18 kg
Minimální trvanlivost: 7.8.2018