Gaia Pads – látkové slipové vložky

Látkové slipové vložky vhodné jako dodatečná pojistka k menstruačnímu kalíšku Gaia Cup. Nově s hebkým bambusovým froté. Zbavili jsme syntetického fleecu a udělali další krok v hledání alternativ k umělým materiálům.

Jak se používá: Ekologická pratelná slipová vložka pro opakované použití. Na prádlo připevněte pomocí druku, vzorovanou částí dolů. Měňte dle potřeby.

Údržba látkových vložek: Po použití je vhodné vložku namočit do studené vody. Pokud to není možné, uschovejte ji do nepromokavého, ale prodyšného sáčku. Na případné skvrny použijte žlučové mýdlo. Perte do 60 °C. Teplota 60 °C je dost vysoká na to, aby zlikvidovala většinu bakterií.

Složení: Bambusové-bavlněné froté (barva natural) - 60 % bambusová viskóza, 40 % biobavlna (patří na kůži)
Bavlna (vzorovaná) - 100 % bavlna (patří na prádlo)

Výrobce: Tierra Verde, český výrobce ekovýrobků z Brna

70 Kč / ks
Skladem (11 ks)

 

Možná vám vrtá hlavou

Proč bambus a certifikovaná bavlna místo fleesu?

Syntetický fleece jsme nahradili úpletem z bambusu a biobavlny s certifikátem GOTS . Je to další krok k náhradě syntetických, z ropy vyrobených materiálů materiály přírodními. Při praní se z fleecu uvolňují mikrovlákna, která končí v řekách a oceánech. Navíc na sebe váží další toxické látky a poškozují rostliny i zvířata, která je požírají. Část mikrovláken se takto propracuje až na naše talíře.

Bambusovo-bavlněný úplet je o něco dražší než fleece a není tak přitažlivě barevný, ale zcela určitě z něj budete mít lepší pocit, nejen na těle.