Čočka velkozrnná

Slovenská v konvenční kvalitě. 

Je veliký problém koupit čočku, která je vyprodukovaná v EU. Většina čočky, která se prodáva v EU je bohužel dovážená z Kanady nebo Číny. Proto jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo sehnat ji kousek od nás - na Slovensku.

Výrobce: Kovacs Agro. Tato společnost patří k moderním zemědelským podnikům, které vznikaly po  roce 1990. Dynamická  zemědělská firma na dolním Pohroní úspěšně rozvíjí tradici soukromého, tvořivého podnikání na půdě a v obchodě se zemědělskými produkty. Společnost Kovacs Agro, spol. s.r.o., Hronovce vznikla v roce 1995. Firma se od konce devadesátých let pravidelně radí mezi nejúspěšnější zemědělské a potravinářské podniky  na Slovensku.

78 Kč / kg
Skladem (> 20 kg)

Spolu s hrachem patří čočka k nejstarším kulturním luštěninám, které člověk pěstoval v oblasti takzvaného úrodného půlměsíce už někdy před 9–10 tisíci lety. Zde také Ezau prodal své prvorozenství za mísu čočovice… Odtud se šířila dál a pochopitelně i do střední Evropy, kam se spolu s obilím mohla dostat asi tak ve starším neolitu. Středověké Čechy čočku řadily k základům vaření spolu s hrachem, pohankou, jáhlami nebo třeba kroupami. Z čočky se připravovala nejen obyčejná slaná jídla, ale i sladká a slavnostní. Kupodivu vůči čočce panovaly určité předsudky, měla třeba „kazit krev“ a také „škodit plicím“. Nicméně se v české kuchyni usadila natrvalo a je jen k naší škodě, že mnozí si ji dopřejí pouze na Nový rok, kdy má podle pověry zajistit konzumentovi dostatek financí na celý následující rok. 

Jméno značky: Kovacs Agro, spol. s.r.o., Družstevná 12, 935 61 Hronovce
Kategorie: Objednávka potravin
Země původu: Slovenská republika
Trvanlivost: 31.9.2019