Jsme bezobalová prodejna ve Zlíně. Zboží nezasíláme. E-shop umožňuje pouze osobní odběr. Děkujeme za pochopení.

Káva Fairtrade Honduras

BIO
955 Kč / kg
Momentálně nedostupné

Středně tmavě peražená, vhodné pro přípravu v espressu. Z Hondurasu oblasti Copan

PŮVOD: Honduras oblast Copan

FAIRTRADOVÍ PĚSTITELÉ: družstvo CAFEL

STUPEŇ PRAŽENÍ: středně tmavě

ODRŮDY: Catuai, Bourbon, Pache, Catimor byly zpracovány mokrou metodou

CHRAKTERISTIKA: lískový oříšek, mandle a mandarinka

Pěstitelské družstvo kromě výborné kávy vyrábí též přírodní hnojiva. Za rok vygeneruje až 200 tun vermikompostu, což je organický odpad zpracovaný na použitelnou hmotu s využitím žížal. V současnosti provozují dva ekologické vodní mlýny a dvě sušičky na kávu, družstvo se také pečlivě stará o výsadbu nových kávovníků.

Káva je produkována družstvem Coffee Cooperativa Fraternidad Ecologico Ltda (CAFEL), které se nachází v nejzápadnější části země na samotných hranicích s Guatemalou. Ideální podmínky pro růst kávy ve výšce 1000 až 1500 m.n.m. tu vytváří čisté horské prostředí, teplé dny a chladné noci v kombinaci s úrodnou jílovitou půdou. Už samotný název družstva poukazuje na zaměření na zachování místního ekologického systému a ochranu životního prostředí. Honduras se vyznačuje tím, že tu starobylé mayské pyramidy a rajské pláže kontrastují s dlouhotrvající politickou a ekonomickou nestabilitou.

Výrobce: Fair & bio pražírna ze středočeského Kostelce nad Labem. „ Fandíme společensky prospěšné ekonomice, proto jsme sociální podnik. Jsme první fairtradová pražírna zaměstnávající lidi se zdravotním postižením v Česku. Podporujeme spravedlivé nastavení obchodu, proto má naše káva certifikaci Fairtrade. Záleží nám na naší planetě, proto mají naše kávy také certifikaci bio (produkt ekologického zemědělství) a náš provoz je ekologicky šetrný.“