Káva Fairtrade Mexiko bezkofeínová

BIO
Káva Fairtrade Mexiko bezkofeínová

Středně pražená, fairtrade & BIO káva bez kofeinu.  Vhodné jak na espresso, tak alternativní přípravy.

Kofein byl odstraněn tzv. Švýcarským vodním procesem, za použití čisté vody bez chemikálií. Po vylouhování první dávky zelených zrn se z nálevu odstraní kofein. Nálev je znovu použit na dekofeinizaci nových zrn (první dávka se nevyužívá). Tentokrát se vyluhuje jen kofein a ostatní látky v zrnech zůstávají. Díky tomu si můžete vychutnat kávu bez kofeinu s minimální ztrátou chuti a vůně.

Dodavatel: Fair bio pražírna ze středočeského Kostelce nad Labem, která fandí společensky prospěšné ekonomice, proto jde o sociální podnik. Jedná se o první fairtradovou pražírnu zaměstnávající lidi se zdravotním postižením v Česku.

955 Kč / kg
Skladem (0.054 kg)

PŮVOD: Mexiko oblast Tapachula a Chiapas

FAIRTRADOVÍ PĚSTITELÉ: družstvo GRAPOS

STUPEŇ PRAŽENÍ: středně tamvě

ODRŮDY: Tipica, Bourbon, Caturra, Mondo Novo, Catuai byly zpracovány promytou metodou

GRAPOS (Grupo de Asesores de Producción Orgánica y Sustentable S.C.) je skupina producentů kávy z jihomexického státu Chiapas, z oblasti hraničící s biosférickou rezervací El Triunfo. Členy GRAPOS jsou převážně drobní farmáři, kteří vlastní v průměru 3 hektary půdy. Mezi zde pěstované kávové variety patří Tipica, Bourbon, Caturra, Mondo Novo a Catuaí, které rostou v nadmořské výšce 900 - 1600 m.n.m. Rostliny kávovníku jsou obvykle 10 až 20 let staré; roční produkce činí 0.5 metrických tun zelené kávy. Mezi další výdělečné aktivity skupiny patří zejména produkce banánů, dýní, kukuřice, černých fazolí, kakaa a rambutanu (tropický strom plodící stejnojmenné ovoce). Doplňkovým zdrojem příjmů se pro členy a jejich rodiny stává také ruční výroba textilií.

Kategorie: KÁVA, KÁVOVINY, ČAJE, BYLINKY
Země původu: Mexiko