Káva Fairtrade Honduras

BIO
Káva Fairtrade Honduras

Středně tmavě peražená, vhodné pro přípravu v espressu. Z Hondurasu oblasti Copan

955 Kč / kg
Skladem (1.14 kg)

JAK SI KÁVU NEJLÉPE VYCHUTNAT: Kávu ze země Honduras oblasti Copan v řadě "espresso special" pražíme pro přípravu pákového espressa. K této přípravě se doporučujeme držet následujícího návodu, aby pro vás káva byla ideálně vyvážená a neměla nepříjemnou kyselinku, či naopak štiplavou hořkost. Espresso by mělo mít objem 30ml (+/- 5ml) a délka extrakce (čas za který proteče voda přes espresso páku) by měl být mezi 23 až 33 sekundy, pod stálým tlakem 9 barů. V šálku poté ucítíte nádherné ořechové aroma a v chuti pražené mandl

PŮVOD: Káva je produkována družstvem Coffee Cooperativa Fraternidad Ecologico Ltda (CAFEL), které se nachází v nejzápadnější části země na samotných hranicích s Guatemalou. Ideální podmínky pro růst kávy ve výšce 1000 až 1500 m.n.m. tu vytváří čisté horské prostředí, teplé dny a chladné noci v kombinaci s úrodnou jílovitou půdou. Už samotný název družstva poukazuje na zaměření na zachování místního ekologického systému a ochranu životního prostředí. Honduras se vyznačuje tím, že tu starobylé mayské pyramidy a rajské pláže kontrastují s dlouhotrvající politickou a ekonomickou nestabilitou.

Pěstitelské družstvo kromě výborné kávy vyrábí též přírodní hnojiva. Za rok vygeneruje až 200 tun vermikompostu, což je organický odpad zpracovaný na použitelnou hmotu s využitím žížal. V současnosti provozují dva ekologické vodní mlýny a dvě sušičky na kávu, družstvo se také pečlivě stará o výsadbu nových kávovníků.