Jsme bezobalová prodejna ve Zlíně. Zboží nezasíláme. E-shop umožňuje pouze osobní odběr. Děkujeme za pochopení.

Fíky bio

260 Kč / kg
Skladem (3,631 kg)

Mimořádný výběr nejkvalitnějších fíků.

Fíky obsahují různé antioxidanty, zejména fenolické sloučeniny z rodu flavonoid. Kůra fíku, obsahuje většinu z antioxidantů. Sušené fíky mají dobré antioxidační kapacitu, ale je nižší než u jiného sušeného ovoce, jako jsou meruňky, švestky a rozinek.

Čerstvé a sušené fíky obsahují asi 30% rozpustné vlákniny a 70% nerozpustné vlákniny. Porce 60 ml (1/4 šálku) sušených fíků poskytuje 10% doporučené denní spotřeby vlákniny pro muže ve věku 19 až 50 let a 15% u žen ze stejné věkové skupiny. Obecně platí, že konzumace potravin s vysokým obsahem vlákniny snižuje riziko rakoviny tlustého střeva. Rozpustná vláknina může pomoci normalizovat krevní hladiny cholesterolu, glukózy a inzulínu, které jsou nápomocné při léčbě kardiovaskulárních onemocnění a diabetu typu 2. 

Sušené fíky se také vyznačuji vysokým obsahem různých živin (draslíku, vápníku a železa) vice než brusinky, datle, hrozny a švestky.

Výrobce: Covitar, Společnost založena v roce 2013 panem Jozefem Vicenem, Covitar,je společnost specializující se na dovoz a distribuci přírodních surovin z celého světa. "Klíčovou oblastí našich obchodních zájmů jsou francouzsky mluvící země, kde máme díky dlouholetému působení našeho majitele exkluzivní vztahy."