Bambucké máslo surové

Bambucké máslo je využitelné zejména do krémů, zjemňuje a vyživuje pokožku, díky teplotě tání (32 °C) se na pokožce promění v olej, který se vstřebá.

Nerafinované bambucké máslo si zachovává své přirozené oříškové aroma a nažloutlou barvu. Jedná se o produkt ekologického zemědělství.

Země původu: Ghana

Výrobce: Fichema, jeden z největších prodejců chemikálií, přírodní kosmetiky, olejů, barviv a pod.

510 Kč / kg
Skladem (0.487 kg)
ŠLEHANÉ TĚLOVÉ MÁSLO
 
Ingredience:
  • 1 díl bambuckého másla
  • 1 díl oleje lisovaného za studena
  • Esenciální olej
Postup:
Do teplu odolné misky (ideálně zavařovačka) odměříme bambucké máslo a olej.  Rozpustíme ve vodní lázni. Můžeme přidat esenciální olej. Dáme do chladničky/za okno a necháme tuhnout do stavu, kdy je směs matná a na krajích misky začíná tuhnout. Poté poprvé prošleháme (cca 3 minuty) – ideálně elektrickým šlehačem. Směs má v sobě po prvním šlehání bublinky, mírně zvětší objem a je konzistentní. Opět vložíme do chladničky a necháme cca 5 minut tuhnout. Znovu prošleháme. Celkově šleháme ideálně 2-3x, dokud nevytvoříme jemný, tuhý a hladký krém. Že jsme dosáhli ideální konzistence, poznáme tak, že krém zvětšil svůj objem, je světlý (to je vidět obzvlášť, pokud jste použili olej, který je přirozeně zbarvený) a metličky v něm zanechávají stopu – asi jako u krému na dort.
Uchovávejte nejvýše při pokojové teplotě, vyhněte se vystavování slunci. Spotřebujte do 1 roku, nebo do nejkratší doby spotřeby jednotlivých surovin.
Jméno značky: Fichema
Kategorie: DROGERIE A KOSMETIKA
Země původu: Ghana
Datum spotřeby: 31.5.2019