Jsme bezobalová prodejna ve Zlíně. Zboží nezasíláme. E-shop umožňuje pouze osobní odběr. Děkujeme za pochopení.

Čerstvé borůvky

Český produkt
130 Kč / balení
Předobjednávka

Skvělé borůvky od p. Lýznera z Rackové. Pěstované bez chemického postřiku.

Prodávané po 500 g ve vratné plastové krabičce. Objednávejte do čtvrtku večera a dodání po víkendu v každé pondělí o 9:00 do půlky srpna.

Víc informací přímo na FB pana Lýznera.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Proč jsou borůvky superpotravina?

Obsahují antokyaniny, významné flavonoidy, jež redukují volné radikály, zodpovědné za vznik nádorového bujení. Stimulují činnost mozku, podporují regeneraci těla, tlumí autoimunitní poruchy a dle posledních výzkumů pozitivně ovlivňují viscerální tuk, tedy tuk v oblasti břicha, který je spojován s metabolickým syndromem. Snižují riziko vzniku srdečních onemocnění tím, že regulují a uvolňují arteriální elasticitu cévní stěny. Také pomáhají zlepšovat průtok krve a přináší zdravý krevní tlak.

Dalším z významných antioxidantů může být méně známý pterostilben, patřící mezi stilbeny, podskupinu polyfenolů. Společně s dalším ze siláků, resveratrolem, nacházejícím se například v červeném víně, jej řadíme mezi látky, které mají dar, přirozeně redukovat hladinu cholesterolu v krvi a zároveň, svým antioxidačním charakterem chránit tělo před působením volných radikálů. Je známo, že je cytotoxický pro řadu rakovinných buněk včetně rakoviny prsu. 

Třísloviny, kterými se borůvky jenom hemží, ocení zajisté ženy, které se pravidelně potýkají s menstruačními bolestmi spojenými se silným krvácením, případně pak při potížích v klimakteriu. Borůvky navíc chrání sliznice a přispívají k jejich rychlejší regeneraci, zvláště, jsou-li postiženy zánětlivou reakcí. Proto je doporučuji při každém autoimunitním ochoření.


Víc v článku 5 důvodů, proč bychom měli mít zásobu borůvek v mražáku.